Hakkımızda

Biz Kimiz?

LAVON Hukuk&Danışmanlık, yerli ve yabancı yatırımcılara Türkiye’de hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlamak üzere, hisse devir sözleşmeleri, ortak girişimler, sermaye piyasası işlemleri, borsa mevzuatı, şirket birleşme ve satın almaları, rekabet hukuku, gayrimenkul yatırımları, mevzuata uyum, özelleştirmeler, banka ve finans hukuku, enerji mevzuatı, alt yapı yatırımları, ticari ve idari davalar, iş davaları, vergi uyuşmazlıkları, takip ve yargılama konuları gibi geniş bir yelpazede faaliyet gösteren yerel avukatlık firmasıdır. Hukuki danışmanlık alanında Türkiye’nin en genç ve dinamik potansiyele sahip LAVON Hukuk&Danışmanlık, hizmetlerini derin hukuki deneyime ve farklı alanlarda tecrübeye sahip avukatlar, uzman, danışman ve destek biriminden oluşan yetkin bir ekiple sunmaktadır. Ekibimizin farklı konulardaki bilgi birikimi, ortaklarımızın sunulan hizmetlerin her aşamasına başından sonuna kadar gösterdiği yakın ilgi ve kendimizi sadece belirli bir alanda hukuki destek sağlayıp sahneden çekilen bir oyuncu olarak değil; müvekkillerimizin ve projelerinin menfaatlerini her daim gözeten güvenilir bir avukat veya danışman olarak konumlandırmamız, bizi bu alanda güçlü kılan yönümüzdür. Kurucu ortağımız Av. Orhun KARABULUT, 2017 yılında, müvekkil kitlesine, yabancı yatırımcılara ve ülkemizdeki iş dünyasına uluslararası standartlarda, yetenekli avukatlarla yüksek kalitede hizmet sağlayan bir hukuki danışmanlık firması kurma kararı ile işe başlamıştır.

Misyonumuz

Lavon Hukuk & Danışmanlık, değer yargılarını kaybetmeden ve bu değerlerini en önde tutarak misyon edindiği dürüstlük, yenilikçi ve müvekkil odaklı anlayışını hedeften öteye götürerek amaç haline getirmiştir. Lavon Hukuk & Danışmanlık müvekkillerinin karşılaştıkları olumsuz durumlara karşı, onları yalnız bırakmadan, her zaman optimum seviyede hizmet vermeyi sürdürmeyi amaç edinmiştir. Bize anlamımızı veren ve gelecekteki en değerli referansımız olacak bu ilkelerimiz ışığında, Lavon Hukuk & Danışmanlık müvekkillerimizin ihtiyacının bulunduğu tüm alanlarda genç, tecrübeli ve ileri görüşlü ekibimiz ile arzu edilen sonuca en uygun sürede ulaştırmak için emek verecektir.

Orhun Karabulut

Yönetici & Ortak Avukat

Orhun Karabulut, Dava Takibi ve Uyuşmazlıkların Çözümü bölümü lideri olup, özellikle sözleşmeden doğan anlaşmazlıklar, şirket ortaklık uyuşmazlıkları, yatırım uyuşmazlıkları, finansman, enerji, inşaat ve teknik uyuşmazlıklardan doğan tazminat talepleri ile ilgili olarak müvekkillerini temsil etmektedir. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Orhun Karabulut, 2012 yılından beri fiilen avukatlık yapmaktadır.

Orhun Karabulut, LAVON Hukuk&Danışmanlık kurucu ve yönetici ortağıdır. Avukatlık tecrübesi boyunca düzenli olarak Türkiye’de iş/yatırım yapan yabancı yatırımcılara hukuki danışmanlık hizmeti vermiştir. Esas faaliyet alanı, sigortacılık hukuku birleşme ve devralmalar, dava takibi ve uyuşmazlıkların çözümü konularıdır.

Eğitim: İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Ekonomi Hukuku, 2016
Bahçeşehir Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Lisans, 2011

Baro Üyeliği: İstanbul

Yabancı Dil: İngilizce

Dava Takibi ve Uyuşmazlıklar

Banka ve Finans

Birleşme ve Devralmalar

Fikri Mülkiyet

Kurumsal Yönetim

Gayrimenkul Hukuku

İş Hukuku

Kişisel Verilerin Korunması

Aile Hukuku

Ticaret ve Şirketler Hukuku

Sigorta ve Emeklilik